Sernik z galaretką i brzoskwiniami

Prosiliście o przepis, więc o to jest! Nie należy do skomplikowanych ale trzeba poświęcić na niego trochę czasu, ze względu na galaretki. Osobiście bardzo lubię sernik z galaretką i owocami. Póki nie ma świeżych truskawek to posiłkuję się owocami z puszki. Do tego przepisu użyłam tylko dwóch gotowych blatów, a trzeci wykorzystałam do zrobienia małych deserów. Ciasto jest bardzo słodkie, uważam że nie należy dodatkowo dosładzać.

PS. Zapraszam również na TikToka: emigotuje (kliknij tutaj), gdzie znajdziecie moje przepisy w formie wideo. Sprawia mi to dużo frajdy, więc będę wdzięczna za Wasze odwiedziny!

Składniki na dużą tortownicę:

  • 2 gotowe blaty biszkoptowe
  • 800g twarogu sernikowego President
  • 2 galaretki truskawkowe
  • 2 galaretki cytrynowe
  • 2 galaretki brzoskwiniowe
  • puszkę brzoskwiń w syropie

Sposób wykonania:

Na dużą tortownicę układamy gotowy blat i nawilżamy go wodą z cytryną lub herbatą. W 300ml gorącej wody rozpuszczamy 2 truskawkowe galaretki, porządnie mieszamy i studzimy. Gdy dobrze ostygną łączymy z 400g twarogu. Masę przekładamy na blat i przykrywamy ją kolejnym blatem, który nasączamy wodą z cytryną. Rozrabiamy 2 cytrynowe galaretki w 300ml gorącej wody, mieszamy, porządnie studzimy i łączymy z twarogiem. Masę wylewamy na blat. Dekorujemy brzoskwiniami i odstawiamy do lodówki. W 400ml gorącej wody rozrabiamy 2 brzoskwiniowe galaretki, mieszamy, studzimy i wylewamy na wierzch naszego sernika. Ciasto potrzebuje kilku godzin aby porządnie stężeć. Najlepiej smakuje na drugi dzień.

Wpadajcie na instagram i tiktoka zobaczyć filmik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.